Panele podłogowe zrobiły furorę w naszych domach, dlatego nie ma się, co dziwić, że wyparły tradycyjne deski. Może panele nie są takie trwałe jak deski, ale za to można wybierać je w takim wzorze, jaki idealnie nam do pomieszczenia pasuje. Mamy różną grubość od kilku do kilkunastu milimetrów, co oznacza, że każdy może dla siebie coś odpowiedniego znaleźć. Układanie paneli nie jest skomplikowane i jeśli tylko mamy na to czas to można sobie z tym poradzić.

Trzeba tylko pamiętać o tym żeby się do tego w odpowiedni sposób przygotować. Zanim panele trafią na naszą podłogę trzeba będzie zastanowić się, z czego zrobić podkład. Jeśli ktoś myśli, że bez podkładu się da to zrobić to jest w błędzie, bo panele będą bardzo mocno hałasować, skrzypieć i szybko będziemy je ponownie zdejmować, a przecież to dla nas strata czasu. Lepiej zrobić wszystko tak jak radzą to fachowcy i wtedy nie będziemy mieć żadnych problemów.

W ogóle można pytać fachowców o to, co konkretnie polecają, ale zanim my się na to zdecydujemy to trzeba sprawdzić czy warto. Sprawdzamy ceny i właściwości i wtedy mamy już sami zdanie na ten temat. Nie wszystko, co inni polecają musi być w naszym przypadku dobrym czy bardzo dobrym rozwiązaniem i musimy to uwzględnić podczas szukania podkładu pod panele.

panele

Pianka polietylenowa

Taka pianka stosowana jest bardzo często pod panele. Ma taką zaletę, że do wyboru mamy różną grubość dochodzącą nawet do jednego centymetra. Bez wątpienia kusi nas też bardzo dobra cena, a wiele osób właśnie tym się kieruje przy wyborze podkładu. Problem polega tutaj na tym, że nawet ta najgrubsza pianka z biegiem casu się spłaszczy i nie będzie już wyglądało to wszystko tak dobrze jak na początku. W momencie, kiedy ja kładziemy to jest gruba, ale później jest bardziej płaska, a to oznacz, że traci właściwości akustyczne i termiczne. Przecież nam właśnie o tę izolacje od podłogi chodzi i trzeba o to zadbać.

Naturalny korek

Taki korek ma wiele właściwości unikalnych, których żaden inny tym bardziej sztuczny materiał nie może osiągnąć. Wiele osób uważa, że jest to najlepszy materiał izolacyjny pod podłogę pływająca. Można go kupować na arkusze albo na rolki. Do wyboru mamy różne grubości, dlatego bez większych problemów można będzie dopasować coś pod swoje wymagania. Pod panele wystarczy korek, który ma grubość 2 do 3 milimetrów, ale jeśli mamy dużo pieniędzy i chcemy stworzyć naprawdę bardzo dobrą izolację to warto położyć korek o grubości jednego centymetra.

Z takich najlepszych właściwości korka można wymienić tłumienie drań, dźwięków i bardzo dobrą izolację cieplną. Bardzo istotne jest to, że korek pod ciężarem nie traci swoich właściwości i cały czas będzie sprawdzał się bardzo dobrze, jako podkład pod panele podłogowe. Minusem na pewno będzie cena i jeśli ktoś chce zaoszczędzić na podkładzie to musi się zastanowić czy warto. Panele kładziemy raz na kilka lat, dlatego wydanie pieniędzy na korek to nie będzie przecież jakiś wielki problem.

Ekologiczny podkład pod panele

W sprzedaży można znaleźć podkłady pod panele wykonane ze sprasowanego drewna, które jest dostępne arkuszach. Do wyboru mamy grubości 5 do 7 mm. Jest to materiały w stu procentach naturalny i o wiele tańszy niż wspominany wyżej korek. Jeśli zastanawiamy się nad oszczędnością to nie kupujemy pianki albo korka tylko właśnie płyty ekologiczne. Mają dobrą izolację termiczną oraz akustyczną. Nie mamy tutaj tak dobrych parametrów jak w przypadku korka, ale mamy też o wiele niższą cenę, co na pewno powinno nas zainteresować.

panele w domu

Problemem takiego podkładu jest zbieranie wilgoci, dlatego trzeba uważać później przy eksportacji. Tam gdzie mieszkają alergicy tam przez pylenie się tego materiału nie jest on polecany. Oczywiście pylenie jest obecnie tylko w momencie montażu i trzeba o tym pamiętać. Samo układanie podkładów pod panele nie jest trudne i na pewno każdy sobie z tym poradzić.

Co będzie dla nas najlepsze pod panele podłogowe?

Na pewno trzeba sprawdzić wszystkie właściwości poszczególnych materiałów. Inaczej wybiera się podkład pod zwykłe panele, a inaczej, jeśli mamy podłogę ogrzewaną. Musimy wszystko uwzględniać to wszystko, a wtedy dokonamy właściwego wyboru.

Na pewno nie powinniśmy kierować się ceną przy wyborze, ale trudno nam będzie tego nie robić. Skoro mamy panele za piętnaście złotych za metr to nie będziemy wydawać tyle samo albo i więcej za metr podkładu. Tak to wygląda w wielu domach, dlatego analizując wszystko będziemy wiedzieć, na co można postawić, a co nie jest dla nas odpowiednie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here