Wybór lokalizacji na magazyn lub halę produkcyjną jest kluczowy dla biznesu. Znalezienie odpowiedniego budynku to często prawdziwe wyzwanie dla przedsiębiorcy. Niezwykle ważne jest przeznaczanie i lokalizacja nieruchomości komercyjnej na wynajem. Kraków to obecnie jeden z faworytów dla przedsiębiorców poszukujących powierzchni magazynowych w tej części Polski.

Popularne magazyny – Kraków

Powierzchnie magazynowe zwykle są poszukiwane przez ogromne korporacje, tzw. dużych graczy, z kilku powodów. Przede wszystkim potrzebują miejsca na przechowywanie produktów – parki logistyczne to odpowiednie miejsce do takiego celu.

Wśród powierzchni magazynowych w Krakowie i okolicy (np. Kokotów, Skawina, Modlniczka) warto wymienić m.in. takie inwestycje – Centrum Logistyczne Kraków 1, 2 i 3, Goodman Kraków Airport Logistics Centre, MG Logistic, Panattoni Park Kraków II, 7R Kraków Kokotów, Platinet Logistic Park, Logicor Kraków, Panattoni Park Kraków V i wiele innych.

Dla rozwijającego się biznesu magazyn pod Krakowem jest świetną inwestycją z powodu bardzo dobrej lokalizacji gwarantującą dobre połączenia z największymi przedsiębiorstwami na rynku regionalnym i ogólnopolskim. Można zaobserwować popyt zarówno na powierzchnie magazynowe na wynajem w Krakowie, jaki i na hale produkcyjne na obrzeżach miasta.

Łatwy dojazd do centrum, dostęp do taniej siły roboczej i wykwalifikowanej kadry, świetne skomunikowanie z innymi ważnymi miastami Polski to największe atuty budowanych tu inwestycji. Kraków jest świetnie położony, niedaleko przebiega autostrada A4, co wpływa na sprawną logistykę.

Jakie powierzchnie są poszukiwane?

Magazyny na wynajem w Krakowie oraz okolicy to hale o dużej powierzchni i wysokości. Dzięki tym parametrom mogą być wykorzystywane w różny sposób – m.in. jako magazyn składowania lub linia produkcyjna. W wybranych są też dodatkowo wydzielone biura oraz pomieszczenia sprzedażowe. W regionie można wynająć magazyny o dużej powierzchni, przeznaczone dla międzynarodowych koncernów zainteresowanych lokalizacją w Polsce.

Kluczowym kryterium w wyborze lokali komercyjnych – jak magazyny, hale produkcyjne itd. – jest więc lokalizacja. Wszelkiego rodzaju towary – także te gabarytowe, o oryginalnym kształcie – mogą sprawiać problemy w transporcie. Właśnie z tego powodu niezwykle ważne jest ich skomunikowanie – Kraków i jego obrzeża sprawdzą się jako miejsce na magazyn, bo można do nich łatwo dojechać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here