Duży wybór tkanin obiciowych sprawia, że można dopasować odpowiednią do każdego rodzaju mebli. Większość wykorzystujemy jako obicie fotela, sofy czy krzesła oraz jako materiał na narzuty na łóżko lub stylowe zasłony. Kluczową zasadą jest jednak, aby dopasować materiał odpowiedni do potrzeb. Co wziąć pod uwagę, decydując się na dane tkaniny tapicerskie?

Renowacja mebli – pomysł na odmianę

Tkaniny obiciowe pozwolą samodzielnie przygotować oryginalny mebel albo nadać drugie życie starym przedmiotom – jak fotel czy kanapa. Renowacja mebli jest niezwykle popularna – ostatnio również jako projekty DIY. Jedni pragną uzyskać powiew świeżości we wnętrzu, inni szukają tkaniny obiciowej na sofę, aby była odporna na zabrudzenia i uszkodzenia, jeśli wśród domowników są zwierzęta.

Warto zobaczyć ofertę tkanin – dobrym miejscem jest hurtownia tkanin obiciowych – i dopasować konkretną, zależnie od przeznaczenia i efektu, jaki chcemy uzyskać. Zwróć uwagę na estetykę, ale też parametry techniczne, jakość i łatwość w utrzymaniu jej w czystości, aby mieć pewność, że sprosta ona oczekiwaniom.

Tkaniny obiciowe – szeroki wybór

Wśród rodzajów popularnych i chętnie używanych tkanin obiciowych wyróżniamy między innymi ekoskórę czy miękki plusz, łatwy w pielęgnacji i odporny, welur wykorzystywany jako obicie głównie do mebli oraz w produkcji odzieży, żakard, skaj, szenil, mikrowłókno oraz alcantara.

Tkaniny tapicerskie są też niezwykle estetyczne – jest to jedno z głównych kryteriów branych pod uwagę podczas wybierania konkretnego rodzaju. W dodatku występują one w różnych kolorach i wzorach – bez problemu można dopasować właściwą do potrzeb.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając tkaninę?

Jednak estetyka to nie wszystko – tkanina obiciowa powinna być solidna, odporna na ew. uszkodzenia, pęknięcia i zarysowania, a także łatwa w utrzymaniu w czystości. Te, które posłużą do renowacji mebli do codziennego użytku, mogą się brudzić i być podatne na zniszczenia, dlatego warto wybierać te odporne i dobrej jakości.

Dobrym miejscem na ich zakup jest hurtownia tkanin obiciowych – warto też poprosić o poradę w razie wątpliwości dotyczących wyboru. Warto sprawdzać parametry – np. gramaturę tkaniny, wytrzymałość na rozciąganie, odporność na wodę, promieniowanie UV czy uszkodzenia. Wybór odpowiedniej tkaniny to już połowa sukcesu, aby cieszyć się wymarzonym meblem i aranżacją.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here