Czy wiesz, jaki masz rodzaj włosów? To ważne, aby dobrać odpowiednie kosmetyki do potrzeb. Niewłaściwa pielęgnacja może jedynie pogorszyć ich stan. Czym kierować się podczas wyboru kosmetyków? Poniżej kilka praktycznych porad.

W pielęgnacji włosów wiele czynników ma znaczenie – jest to dobór kosmetyków, ale także technika mycia i unikanie obciążających je zabiegów. Często używana prostownica do włosów może je osłabić – a skutki będą trudne do naprawienia. Tym razem jednak skupmy się na doborze odpowiednich kosmetyków do typu włosów, właściwej technice ich mycia i modelowania – profesjonalna szczotka do włosów zapewni dobre efekty i bezpieczeństwo pasmom. Skuteczna pielęgnacja to taka, która jest jak najlepiej dopasowana do typu i potrzeb Twoich kosmyków.

Technika mycia włosów

Duże znaczenie ma m.in. technika mycia skóry głowy i włosów, a jest to podstawa każdej pielęgnacji. W ten sposób możesz usunąć zanieczyszczenia, np. kurz, nadmiar łoju i resztki kosmetyków. Myj je bez pośpiechu, starannie i delikatnie.

Najpierw namocz głowę w ciepłej wodzie, a potem użyj szamponu – uzyskaną pianą i opuszkami palców umyj włosy. Cierpliwe mycie sprawi, że wchłoną cenne składniki, m.in. witaminy, proteiny, ceramidy, olejki roślinne i wyciągi, co w efekcie poprawi ich stan i wygląd.

Kosmetyki a rodzaj włosów

Mężczyźni mają zwykle łatwiejsza zadanie – w ruch idzie maszynka do strzyżenia, szampon do męskiej pielęgnacji, ew. lakier – i gotowe!Panie jednak zwykle decydują się na różne zabiegi jak koloryzacja, prostowanie, falowanie itd., dlatego wybór kosmetyków jest tak istotny. Szampon służy głównie do mycia skóry głowy, pamiętaj o tym, będąc na zakupach.

Nie kupuj przypadkowego zestawu szamponu i odżywki – mimo promocji czy polecenia przez koleżankę. Takie kosmetyki mogą być dla niej odpowiednie, ale nieskuteczne dla Twojego rodzaju włosów.

Stosowanie nieodpowiedniego kosmetyku jedynie osłabi włosy – będą cienkie, łamliwe, stracą blask. Jeśli masz problem z określeniem typu swoich włosów, zapytaj o radę fryzjera – na pewno doradzi. Podpowie też, jak działa np. prostownica do włosów i dlaczego potrzebujesz starannej pielęgnacji.

Modelowanie włosów

Ważną czynnością jest także rozczesywanie i modelowanie włosów. Pomocna będzie w tym profesjonalna szczotka do włosów – musi być dobrze dobrana i bezpieczna, abyś nie wyrządziła pasmom krzywdy. Nie warto oszczędzać na wyborze akcesoriów do włosów – dobra suszarka do włosów i szczotka ceramiczna sprawią, że suszenie i modelowanie przebiegnie sprawnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here