Praktycznie każda osoba, która chce zrzucić nadprogramowe kilogramy, zastanawia się, co jeść, żeby schudnąć. Niestety, ale bardzo często dochodzi się do wniosku, że konieczne jest zrezygnowanie z tłuszczów czy węglowodanów, bo to przecież one mają największy wpływ na rosnącą wagę. Prawda jest jednak inna – za tycie nie odpowiadają konkretne składniki odżywcze, a ich ilość. Chcesz, aby Twoja dieta była nie tylko skuteczna, ale także zdrowa? W takim razie sprawdź, co jeść, żeby schudnąć i cieszyć się dobrym samopoczuciem!

Czego nie jeść, żeby schudnąć?

Zanim podpowiemy Ci, co jeść, żeby schudnąć, warto zacząć od kilku wskazówek na temat tego, czego zdecydowanie warto unikać. I nie mówimy tu o konkretnych grupach produktów żywnościowych, a rygorystycznych dietach. Plany żywieniowe, które obiecują zrzucenie kilkunastu kilogramów w miesiąc, wymagają spożywania spalaczy tłuszczu, czy po prostu drastycznie ograniczają liczbę kalorii, są skuteczne tylko na chwilę. Ich skutki mogą ciągnąć się za Tobą jeszcze przez wiele lat. Odchudzanie nigdy nie powinno odbywać się kosztem Twojego zdrowia i samopoczucia! Właśnie dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i mieć pewność, że unikniesz efektu jo-jo i problemów np. z gospodarką hormonalną.

Co jeść na diecie? Żeby schudnąć, trzeba zadbać o zbilansowane posiłki!

Odpowiednio zbilansowana dieta to najlepszy sposób na pozbycie się nadprogramowych kilogramów oraz zapewnienie sobie zdrowia i dobrego samopoczucia. Oczywiście, odchudzanie wymaga wprowadzenia deficytu kalorycznego, jednak to wcale nie oznacza, że masz się głodzić. Wystarczy obciąć około 500 kcal, aby uzyskać zadowalające efekty. Co jeść, żeby schudnąć? Przede wszystkim warzywa i owoce, które dostarczają ciału mnóstwa witamin i minerałów oraz są źródłem błonnika pokarmowego. Oprócz nich na Twoim talerzu powinny znaleźć się także węglowodany złożone, białka i tłuszcze. Nie zapomnij o tym, że jemy również oczami – posiłki powinny zachęcać nie tylko smakiem i aromatem, ale także wyglądem.

Zapomnij o monotonnych posiłkach!

Monotonia to największa przeciwniczka motywacji i chęci do działania. W odchudzaniu jest podobnie – jeśli dopadnie Cię nuda, to kontynuacja diety może okazać się nie lada wyzwaniem. Jak sobie z tym poradzić? Zafunduj sobie pudełka oferowane przez catering dietetyczny WygodnaDieta.pl, dzięki którym już nigdy więcej nie będziesz musiała się zastanawiać, co jeść, żeby schudnąć. Eksperci zadbają o to za Ciebie – dietetycy wyliczą Twoje zapotrzebowanie kaloryczne i zasugerują wybór odpowiedniej diety, a kucharze przyrządzą dla Ciebie 5 smacznych i pełnowartościowych posiłków, które następnie odbierzesz wprost spod swoich drzwi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here