Dla większości z nas słońce kojarzy się tylko i wyłącznie z latem, relaksem i przyjemnością jaka może płynąć z opalania. Słońce bezsprzecznie wpływa pozytywnie na nasze dobre samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Opalenizna, która wiąże się z długą ekspozycją naszej skóry na promienie słoneczne, również kojarzona jest w pierwszej kolejności ze zdrowiem i atrakcyjnością.

Zobacz tez: https://www.zdrowie.info.pl/uczulenie-na-slonce/

Ekspozycja na słońce

Długotrwały brak słońca, który szczególnie daje nam się we znaki od początku okresu jesiennego buduje w nas poczucie przygnębienia i apatii. Chłodne i pochmurne dni powodują, że nasz zapał i chęć do pracy spadają a nasze myśli częściej uciekają w stronę upragnionego, letniego urlopu.

Część z nas  próbuje dopomóc sytuacji szukają w tych najbardziej ponurych miesiącach wycieczek do cieplejszych zakątków naszego globu. Byle przetrwać pochmurny listopad a często też ponury grudzień.

Jeżeli nie mamy możliwości aby wyjechać za granicę szukamy sztucznych promieni słonecznych, choćby za pośrednictwem solariów. Mimo, że nie jest to zdrowa dla naszej skóry rozrywka, to spora część pań i panów, wybiera takie rozwiązanie.

W kontekście powyższego stwierdzenia trudno uwierzyć, że spora część  z nas może cierpieć na uczulenie skórne właśnie na promienie słoneczne.

Jak objawia się uczulenie na słońce

Najczęściej uczulenie takie objawia się w postaci podrażnienia skóry, zaczerwienienia lub plam skórnych. Często tym objawom może towarzyszyć ogólne osłabienie organizmu, a także, uczucie swędzenia.

Uczulenie na promienie słoneczne może mieć również postać wysypki, na tych partiach ciała, które szczególnie były poddane słonecznej ekspozycji.

Zdarzają się również podrażnienia skórne na łokciach, mogą mieć one postać gruboziarnistych krostek, które mocno swędzą szczególnie podczas słonecznych dni.

Aby zapobiec tego typu podrażnieniom najlepiej jak najszybciej schować się do Cienia tak aby słońce nie potęgowało dyskomfortu i podrażnienia skóry. Najlepiej unikać również przebywania w słońcu w godzinach pomiędzy 9 a 15-tą.  Jeżeli nie będziemy mieć możliwości aby szybko schować się do chłodnego pomieszczenia należy okryć się przewiewną, lekką koszulą lub szalem. Zalecane jest również w pierwszej kolejności smarowanie ciała kremem z wysokim filtrem UV. Pamiętajmy również o spożywaniu dużej ilości wody aby zapobiec odwadnianiu się organizmu.

Przeczytaj też:http://pobocza.pl/jakie-owoce-wspomagaja-odchudzanie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here