Istnieją takie zabiegi medycyny estetycznej, których wykorzystanie jest naprawdę wszechstronne. Bez wątpienia należy do nich mezoterapia igłowa. Jeśli znacie już jej zbawienne działanie w stosunku do cery lub miejsc, gdzie występują rozstępy, czy cellulit, to powinniście również wiedzieć o wykorzystaniu jej na skórze głowy. Kiedy wykonać taki zabieg i jakie są jego efekty? O tym w dzisiejszym artykule.

Mezoterapia igłowa skóry głowy – dla kogo?

Na zabieg mezoterapii powinny zdecydować się osoby, które borykają się z problemem wypadających i przerzedzających się włosów. Będzie to odpowiedni wybór zarówno, gdy dopiero zauważyliśmy, że włosy zaczęły wypadać, oraz gdy proces ten już trwa, a włosy są o wiele cieńsze niż kiedyś. Ponadto do zabiegu kwalifikują się osoby, które z natury posiadają raczej rzadkie włosy.

Mezoterapia igłowa to również strzał w dziesiątkę dla wszystkich tych, którzy borykają się z problemem łysienia androgenowego, plackowatego czy łysienia rozlanego. Co więcej – jeśli problem wypadających włosów związany jest w Twoim przypadku z trybem życia i nadmiernym stresem, to również kwalifikujesz się do zabiegu. Należy jednak pamiętać, że sama mezoterapia nie zdziała wiele, jeśli złe nawyki pozostaną takie same.

Jakich efektów oczekiwać?

Po pierwsze należy zaznaczyć, że mezoterapia igłowa to zabieg, który nie przynosi natychmiastowych efektów zaraz po pierwszej wizycie w gabinecie. Pierwsze efekty widoczne są po około 2 tygodniach. Jednak aby cieszyć się naprawdę odczuwalną zmianą, należy wykonywać kilka takich zabiegów a konkretnie od 4 do nawet 8 zabiegów w odstępach przynajmniej cotygodniowych. Wtedy mezoterapia zaowocuje w oczekiwane efekty. Są to:

  • Wzmocnione cebulki włosów,
  • Poprawa krążenia,
  • Pojawienie się nowych włosów – tzw. baby hair.

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy?

Cały zabieg nie należy do najdłuższych, ponieważ zazwyczaj czas jego trwania nie przekracza pół godziny. Polega on na ostrzykiwaniu skóry głowy bardzo cienką igłą, przy pomocy której pod skórę dostarczany jest specjalny koktajl. Składa się on z odpowiednich leków, substancji odżywczych, które są pomocne podczas leczenia konkretnego problemu, w tym przypadku – wypadających włosów. Będą to więc substancje i witaminy wpływające na stymulację cebulek włosa, ich wzmacnianie oraz rewitalizację.

Mezoterapia igłowa skóry głowy – przeciwwskazania

Pamiętajmy, że przed każdym tego typu zabiegiem, przeprowadzony powinien zostać wywiad, podczas którego klient dowiaduje się, czy może zostać na nim przeprowadzony zabieg. Przeciwwskazaniami są takie choroby jak nowotwory, cukrzyca (szczególnie nieuregulowana), stany zapalne skóry i infekcje. Ponadto należy pamiętać, że mezoterapia igłowa nie może być przeprowadzona u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, a także u kobiet w czasie menstruacji. Nie zapominajmy również o przeciwwskazaniu, jakim jest występowanie alergii albo nadwrażliwości na którykolwiek ze składników koktajlu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here