Dowiedz się, z jakich części ciała mężczyźni najczęściej usuwają włoski i dlaczego to robią.

Co depilują mężczyźni?

Mężczyźni najczęściej usuwają włoski z pleców, nosa, uszu oraz również z miejsc intymnych. Latem popularna jest też depilacja pach. Usuwanie włosków z nosa czy uszu to głównie kwestia estetyki, natomiast depilacja miejsc intymnych czy pach jest związana z chęcią większego komfortu i higieny.
Usunięcie włosków z tych okolic zmniejsza nawet o połowę ich potliwość, dlatego ich depilowanie zyskuje na popularności zwłaszcza w upały.

Jak depilują się mężczyźni?

Najpopularniejsza jest oczywiście maszynka. Usunięcie nią niechcianych włosków jest szybkie i proste. Minusem tej metody jest konieczność powtarzania jej nawet codziennie oraz ryzyko podrażnień skóry. Mniejsze jest przy golarce elektrycznej, która jest również popularna, ale trudniej usuwa się nią włoski np. z okolic intymnych. Do depilacji tej okolicy oraz pleców mężczyźni często korzystają z pomocy kosmetyczki. Wosk pozwala usunąć włoski na wiele tygodni, ale sam zabieg jest bolesny i może prowadzić do osłabiania się i wrastania włosków, a w rezultacie do stanów zapalnych mieszków włosowych. Dlatego nie jest to metoda dla każdego. 

Usunąć włoski na stałe z wielu okolic ciała pozwala depilacja laserowa. Nowoczesne lasery pozwalają to zrobić praktycznie bezboleśnie. Na przykład laser Light Sheer Duet w trakcie zabiegu chłodzi skórę, co skutecznie ją znieczula. Depilacja laserem trwa zazwyczaj kilkanaście minut, a dla trwałego efektu wykonuje się ją od pięciu do ośmiu razy. To bardzo popularna metoda usuwania włosków spod pach czy z okolic intymnych u mężczyzn.

Depilacja intymna – wrażliwy temat

Dla wielu mężczyzn to bardzo nowy temat, choć coraz więcej z nich decyduje się na ten zabieg. Oprócz większej higieny, depilacja  miejsc intymnych pozwala na większy komfort na co dzień i większą estetykę. Regularne woskowanie tej okolicy jest jednak dla większości panów zbyt bolesne. Dlatego najczęściej usuwają włoski z tej okolicy maszynką albo, jeśli nie chcą mieć problemu z włoskami już nigdy, decydują się na depilację laserową. Więcej o depilacji laserowej miejsc intymnych przeczytasz na: https://epilira.com/produkt/depilacja-dla-mezczyzn/depilacja-laserowa-miejsc-intymnych/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here