Grecja od bardzo wielu lat jest jednym z najpopularniejszych krajów dla zagorzałych miłośników żeglarstwa, dlatego też warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą postawić na czarter jachtów w Grecji i popłynąć na Morze Jońskie.

Wypożyczenie jachtu żaglowego w Grecji

Jeżeli chodzi o czarter jachtów w Grecji to niezbędne jest oczywiście posiadanie stosownej licencji, którą musi posiadać przynajmniej jeden członek załogi. Pamiętać należy również i o tym, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć kapitana co wiążę się oczywiście z dodatkową opłatą.

Warto wspomnieć także i o tym, że zgodnie z przepisami na czarter jachtów w Grecji niezbędny jest również co-skipper. Mowa tutaj oczywiście o drugiej osobie z patentem albo innym dokumentem, który potwierdza posiadane doświadczenia żeglarskie. W Grecji honorowana jest zwykła książeczka żeglarska, dlatego też warto zabrać ją ze sobą.

W Grecji jest ponad 1700 jachtów czarterowych do wypożyczenia, dlatego też nie ma żadnych większych problemów, aby wynająć swój wymarzony jacht. Warto korzystać oczywiście z usług doświadczonych firm, które specjalizują się w wynajmie jachtów.

Ile kosztuje czarter jachtów w Grecji?

Na szczęście ceny czarterów jachtów w Grecji nie są za wysokie, dlatego też z ich dobrodziejstwa może skorzystać praktycznie każdy. Niska cena wynika przede wszystkim z tego, że firmy czarterowe nie muszą płacić podatku dochodowego.

Z praktycznego punktu wiedzenia Grecja jest drugim najtańszym krajem w Europie (pierwsza jest Chorwacja). Średniej klasy jacht czarterowy można wypożyczyć za około 2000 euro za tydzień.

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także czartery jachtu na połów ryb. Klienci do wyboru mają również bardzo prestiżowe i luksusowe jachty z pełną załogą. Oferta jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Co warto wiedzieć?

Sezon czarterowy w Grecji rozpoczyna się od maja i trwa do końca października. Pamiętać należy o tym, że lato jest bardzo gorące i suche. Temperatura w sezonie letnim może przekroczyć 30° C. Jeżeli chodzi o średnią prędkość wiatru to wynosi ona 3-4 Bft.

Czarter jachtów w Grecji oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here