Jak wybrać dobry puder ryżowy?

0
1448

Puder ryżowy, którego charakterystyczną cechą jest transparentny i uniwersalny kolor, na pewno przypadnie do gustu tym kobietom, które w swoim makijażu stawiają na minimalizm. A jak go wybrać, aby z jego pomocą móc podkreślać swoją urodę, jednocześnie zapobiegając efektowi białej i tępej cery?

Analiza składu

Kobiety rzadko kiedy zwracają uwagę na skład wybieranych kosmetyków, podczas gdy w głównej mierze to on odpowiada za bezpieczeństwo preparatu. Należy więc koniecznie sprawdzić, z czego taki puder ryżowy został wykonany, aby przewidzieć jego wpływ na cerę i jeszcze lepiej dostosować go do typu skóry.

Oczywiście im mniej dodatkowych składników pojawi się w pudrze, tym bezpieczniejszy dla cery on się okaże. Zawsze jednak pierwsze miejsce w składzie musi zajmować „rice powder”. Niektórzy producenci zastępują go bowiem tańszym talkiem, który niestety nie matuje skóry aż tak dobrze i czasem też może wywoływać reakcje alergiczne.

Wybór formy kosmetyku

Najprostsze w użyciu są pudry sypkie, więc kobiety, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze stosowaniem pudrów ryżowych, na tę ich konsystencję powinny się zdecydować. Bez trudu nałożą sypki kosmetyk na twarz z pomocą puchatego pędzla o gęstym i dłuższym włosiu, a jeżeli makijaż w ciągu dnia będzie wymagać poprawek – zastąpią pędzel mobilną małą gąbeczką.

Puder ryżowy może być również prasowany – przyjmuje wtedy formę kosmetyku w kamieniu. Należy jednak na niego uważać, bo jeżeli dojdzie do upuszczenia go na podłogę, kamień pęknie, a to sprawi, że sam kosmetyk przestanie nadawać się do użycia i trzeba go będzie po prostu wyrzucić.

Kolor dopasowany do karnacji

Całe szczęście nad tym tematem nie trzeba się za bardzo rozdrabniać, bo pudry ryżowe, a przynajmniej w tym momencie, nie występują w jakichś licznych wariantach kolorystycznych. Z założenia mają być po prostu białe. Czasem są wręcz bezbarwne, transparentne, dzięki czemu doskonale wtapiają się w każdą cerę i pozostają na niej niezauważone.

Jeżeli więc jakiejś kobiecie zależy na przyciemnieniu bądź rozjaśnieniu cery, powinna ona poszukać dla siebie pudru brązującego albo tego o ton jaśniejszego od kolorytu karnacji. Pudry ryżowe mają jedynie matowić buzię. Trzeba o tym pamiętać.

Puder ryżowy kupisz na kosmetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here