Prawdopodobnie nieraz zauważasz, że niektórzy ludzie są po prostu w czepku urodzeni. Wszystko im się udaje i nie mają dosłownie żadnych większych problemów. Spokojnie radzą sobie w swoim życiu – rozwijają się zawodowo, robią zawrotne kariery i w taki sposób zarabiają pieniądze, o jakich ty jak na razie możesz tylko pomarzyć.

Też chciałbyś osiągać podobne sukcesy w swoim życiu, ale wciąż gnijesz w swojej kiepskiej i mało ambitnej pracy, masz trudności z wywiązywaniem się z podstawowych domowych obowiązków i czujesz, że nie potrafisz zapewnić swojej rodzinie normalnego i porządnego bytu, przez co twoja samoocena coraz bardziej spada.

Jak osiągnąć sukces?

Istnieje wiele poradników opisujących bardzo dokładnie, jak można do niego dojść. Niezależnie jednak od tego, po który z nich sięgniesz, w każdym z nich znajdziesz podobne wskazówki i rady. Bo wystarczy tylko zacząć je aktywnie stosować, aby zauważać pierwsze pozytywne zmiany w swoim życiu. Też możesz do nich dotrzeć! Musisz się tylko postarać.

Czy ludzie leniwi mają łatwiej?

Najprawdopodobniej za ludzi sukcesu uznajesz tych, którzy całe swoje życie poświęcają pracy. Bez przerwy działają i nigdy nie są zmęczeni. W stu procentach wykorzystują dany im czas i energię, potrafiąc wykonywać wiele czynności w tej samej chwili. Niemalże nie poświęcają godzin na odpoczynek czy rozwijanie zainteresowań bądź spotkania ze znajomymi.

Bezustannie skupiają się na zawodowych działaniach – biorą udział w coraz to ciekawszych szkoleniach, zapisują się na kolejne kursy, chodzą na różnego rodzaju wykłady i nie rezygnują z kształcenia nawet wtedy, gdy o danej dziedzinie wiedzą już niemalże wszystko. Czy jednak ludzie sukcesu rzeczywiście tak postępują? Nie zawsze. Nadmierne działanie i skupianie się na własnym rozwoju nie pozwalają im na zwykły wypoczynek czy zrobienie sobie chociażby krótkiej przerwy.

sukces na 100%

Człowiek sukcesu odczuwa spore wyrzuty sumienia, gdy nagle dopada go choroba i nie może udać się do pracy lub nie jest w stanie wykonać kolejnego projektu w terminie. Przez to ciągłe działanie nie może też usiąść chociażby na chwilkę i zastanowić się na tym, czy pewnych rzeczy nie dałoby się wykonać szybciej, sprawniej lub efektywniej. A tak postępują ludzie leniwi. I to właśnie oni nieraz osiągają znacznie lepsze rezultaty w swoich branżach zawodowych.

Człowiek z natury leniwy bez przerwy szuka okazji do tego, by na chwilę się położyć, odpocząć i zająć się czynnościami znacznie ciekawszymi od samej pracy. Nie chce się przemęczać i nie zamierza tego robić. Bezustannie szuka sposobu na to, by się dorobić, ale też nie narobić. Dzięki temu też staje się bardziej kreatywny. Nie wykonuje bezsensownie wszystkich poleceń swojego szefa, ale zanim w ogóle się nimi zajmie, zastanawia się nad tym, czy z pomocą pewnych urządzeń bądź programów nie mógłby zrealizować powierzonych mu zadań szybciej i później po prostu odpocząć.

Oczywiście nikt nie każe ci od razu rzucać roboty i próbować dojść do swojego magicznego sposobu na zarobienie pierwszego miliona. Zainspiruj się jednak działaniami ludzi bardziej leniwymi od ciebie i gdy następnym razem będziesz musiał coś zrobić, zastanów się, jak to sobie ułatwić. Być może w taki sposób wpadniesz na genialne rozwiązanie, którego nikt wcześniej nigdy nie wymyślił. Odkryjesz coś zupełnie nowego, z czego stworzysz swój własny biznes. Tak właśnie postępują ludzie sukcesu. Tworzą technologie i programy ułatwiające życie, na których później zbijają fortuny.

ludzie sukcesu

Możesz też postarać się dążyć do zawodowego sukcesu w nieco inny sposób. Jeżeli czujesz, że kreatywność nie jest twoją dobrą stroną i nie masz też akurat czasu na to, by starać się wymyślać jakieś nowe technologie czy zaawansowane systemy, wykorzystaj wiedzę, którą już posiadasz. Być może twoja kiepska sytuacja zawodowa wynika z tego, że zajmujesz się branżą, która kompletnie cię nie interesujesz.

Traktujesz ją zatem jak typowy obowiązek. Udajesz się do pracy z wielką niechęcią i z minimalnym zaangażowaniem wykonujesz wszystkie zadania. Mógłbyś oczywiście postarać się o jakiś awans, ale w tym celu musiałbyś zdobyć dodatkowe kwalifikacje lub umiejętności, a skoro dana dziedzina kompletnie cię nie interesuje – nie chce ci się tego robić.

Znajdź więc swoją pasję. W wolnym czasie zajmuj się różnorodnymi aktywnościami i pogłębiaj swoje zainteresowania. Pomyśl następnie, jak osiągnąć sukces w tej dziedzinie, która sprawia ci największą przyjemność. Jeśli znajdziesz dla siebie właśnie taką pracę, nigdy nie będziesz się w niej męczyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here