Jaki termometr wybrać dla dziecka, a jaki dla osoby dorosłej? Jakie są rodzaje termometrów? Różnorodność wskaźników temperatury może przyprawić o zawrót głowy. Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze termometru? Który jest najlepszy?

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaki-termometr-wybrac/

Termometry

Nowoczesne termometry całkowicie różnią się od tradycyjnych termometrów rtęciowych, które były przestarzałe. Ze względu na szkodliwy wpływ rtęci na ludzi i środowisko, dyrektywa UE w 2007 roku zakazała jej produkcji. Nowy termometr jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale także bardziej praktyczny. Nie martw się, że się zepsują, większość z nich jest wodoodporna, mają duży wyświetlacz, który pozwala na dokładny odczyt wyników, a co najważniejsze – pomiar temperatury zajmuje kilka sekund.

Jaki wybrać?

Są najbardziej popularne. Możesz wybierać spośród tradycyjnych modeli (służących do pomiaru temperatury pod pachami, ustami lub odbytnicą) lub możesz wybrać modele uszu lub czoła. Są odpowiednie dla dorosłych i dzieci (dla nich najlepiej wybrać model z elastyczną główką). Wyniki pomiarów uzyskuje się w ciągu kilku sekund do 5 minut, z dokładnością do ± 0,1 ° C. Ich zaletą jest niska cena – wersja pod pachami kosztuje około 20 zł. Ze względu na niską cenę bywa źle wyprodukowany, szybko ulega zniszczeniu, zużyciu i z czasem traci dokładność pomiaru.

Bezkontaktowy elektroniczny termometr kliniczny

Bezdotykowy (czujnikowy) termometr elektroniczny jest najnowocześniejszym obecnie dostępnym urządzeniem. Do pomiaru temperatury wykorzystują podczerwień, jak sama nazwa wskazuje, mogą mierzyć temperaturę bez kontaktu fizycznego. Aby uzyskać wyniki, po prostu trzymaj termometr od kilku do kilku centymetrów blisko czoła lub innych części ciała. Dokładność tego testu wynosi od ± 0,1 ° C do ± 0,01 ° C. Ten typ termometru jest szczególnie polecany rodzicom małych dzieci.

Przeczytaj też: http://pobocza.pl/masazer-do-ciala-jaki-kupic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here