Laser frakcyjny jest coraz częściej wykorzystywany w leczeniu dermatologicznym – do redukcji zmarszczek, usuwania blizn, ujednolicania i uelastyczniania zniszczonej skóry. Jakie są największe zalety tej metody? Kto może z niej skorzystać i jak przebiega leczenie z użyciem lasera frakcyjnego CO2?

Terapia laserem frakcyjnym – wskazania

Współczesna dermatologia oferuje coraz lepsze metody leczenia zmian skórnych. Jednym z jej największych osiągnięć w ostatnich latach jest laser frakcyjny CO2 – technika, która ma wszechstronne zastosowanie w leczeniu dermatologicznym i wykazuje dużą skuteczność.
Jakie dolegliwości są wskazaniem to metody laserowej? Lista problemów, z którymi pomoże uporać się laser frakcyjny, jest bardzo długa. Zaczyna się od zaskórników i blizn potrądzikowych czy zmarszczek, a kończy na bliznach pooperacyjnych i zmian naczyniowych. Terapia laserowa jest pomocna przy wszelkiego rodzaju przebarwieniach, uszkodzeniach naskórka i objawach starzenia się skóry.

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Dlaczego metoda laserowa cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Oprócz tego że jest skuteczna, jest także mało inwazyjna. Nie jest bolesna (pacjent może odczuwać jedynie delikatne mrowienie), nie niesie ze sobą szczególnego ryzyka. Jest bezpieczna i mało inwazyjna, z powodzeniem zastępuje dawne metody leczenia, np. bolesne i ryzykowne chirurgiczne usuwanie blizn.
Na czym polega laserowe naprawianie naskórka? W trakcie zabiegu laser frakcyjny CO2 wydziela strużkę światła, która wnika w głębokie warstwy skóry i stymuluje je do pracy. Światło pobudza produkcję zdrowych komórek – chory naskórek z czasem zostaje zastąpiony zdrową, elastyczną skórą w naturalnym kolorze. Na efekty zabiegu trzeba poczekać kilkanaście dni, jednak te są trwałe, a metoda bardzo skuteczna.

Dla kogo metoda z użyciem lasera frakcyjnego?

Z leczenia laserem mogą skorzystać wszystkie osoby pełnoletnie, które spełniają kryteria kwalifikujące. Przeciwwskazaniem są nowotwór, cukrzyca, padaczka oraz wszczepiony rozrusznik serca. Pacjent nie może cierpieć też na bielactwo lub łuszczycę. Czasowym przeciwwskazaniem jest ciążą.
Trzeba również pamiętać o właściwym przygotowaniu to terapii laserem frakcyjnym. Zakazane są opalanie, przyjmowanie alkoholu, antybiotyków czy antydepresantów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here