Znaki zodiaku potrafią wiele powiedzieć o człowieku. W astronomii wyróżnia się ich aż dwanaście. Nie należy jednak utożsamiać ich z gwiazdozbiorami, których z kolei jest trzynaście. To jaki znak zodiaku na nas przypada zależy od daty urodzenia. Bierzemy tu pod uwagę dzień i miesiąc. W przypadku chińskiego znaku zodiaku ważny jest także rok.

Znaki są w następującej kolejności:
1. Baran: 21 marca – 19 kwietnia
2. Byk: 20 kwietnia – 20 maja
3. Bliźnięta: 21 maja – 20 czerwca
4. Rak: 21 czerwca – 22 lipca
5. Lew: 23 lipca – 22 sierpnia
6. Panna: 23 sierpnia – 22 września
7. Waga: 23 września – 22 października
8. Skorpion: 23 października – 21 listopada
9. Strzelec: 22 listopada – 21 grudnia
10. Koziorożec: 22 grudnia – 19 stycznia
11. Wodnik: 20 stycznia – 19 lutego
12. Ryby: 20 lutego – 20 marca

Aby odnaleźć swój zodiak wystarczy dopasować datę swojego urodzenia, która odpowiada konkretnemu znakowi.
Wiele osób traktuje horoskop z przymrużeniem oka, ale mimo wszystko można odnaleźć wiele cech wspólnych z osobą, która jest spod tego samego znaku.
Barany jako pierwsze na liście cechują się pewnością siebie, lubią wychodzić naprzód w poszukiwaniu nowych wyzwań. Są odważne, ale także porywcze, czasem wręcz zaborcze. Swoją upartością potrafią narobić sobie problemów.

Byki są z kolei pracowite i wytrwałe. Często można je określić jako przyziemne, ale zarazem rozsądne i stonowane.
Bliźnięta są bystre i często mają wiele zainteresowań. Ciekawość pędzi je do poznawania nowych rzeczy, są zatem niespokojne i nieco niecierpliwe.
Raki są postrzegane jako bardzo opiekuńcze. Ich nastrój bywa bardzo zmienny, nigdy nie wiadomo czego możemy się po nich spodziewać. Mimo wszystko cenią sobie przytulny i bezpieczny dom.

Lew podobnie jak baran lubi być w centrum uwagi. Osoby spod tego znaku są bardzo entuzjastyczne i pozytywnie nastawione do życia oraz ludzi na swej drodze.
Panna to w skrócie perfekcjonistka. Ład i porządek to coś co niezwykle sobie ceni. Bardzo lubi, kiedy ma kontrolę nad wszystkim i wszystkimi.

znaki zodiaku

Waga ma duże poczucie sprawiedliwości, co niestety nie ułatwia jej życia. Jest jednak towarzyska i chętnie rozmawia z innymi. Ceni sobie wiedzę oraz inteligencję.
Skorpion podobnie jak rak często ma zmienny nastrój. Mimo często opryskliwego potrafi przekonać do siebie otoczenie, a przyjaźń z nim jest niezwykle silna. Mimo wszystko nie należy robić sobie z niego wroga, ponieważ jest także wyjątkowo mściwy.

Strzelec jest bardzo optymistyczny. Mimo zamiłowania do spotkań towarzyskich, bardzo ceni sobie pracowitość dążąc w ten sposób do wyznaczonego celu.
Koziorożec nie przepada za zmianami. Odnajduje się w gronie bliskich osób, co daje mu poczucie swobody. Jest silną osobowością, a praca jest dla niego w życiu szczególnie ważna.

Wodnik w przeciwieństwie do koziorożca nie lubi rutyny. Lubią poczucie wolności, więc ciężko jest im usiedzieć w jednym miejscu. Często skupiają się na sobie, ale nie boją się do tego przyznać.
Ryby często się nie doceniają. Dbają o innych i lubią poczucie bezpieczeństwa. Bywają niekonsekwentne w swoim postępowaniu. Emocjonalnie są niespokojne, nie przeszkadza to jednak w byciu dobrym doradcą.

Znaki zodiaku można podzielić również na żywioły. Wyróżniamy cztery: ogień, woda, ziemia, powietrze. Tu również odnajdujemy pewne cechy wspólne między znakami.

Do żywiołu ognia należą znaki takie jak: Baran, Lew oraz Strzelec
Są to osoby wybuchowe, ale także bardzo twórcze. Wystarczy odpowiednio się z nimi obchodzić, aby były przychylne. Nieustępliwość i poczucie własnej siły sprawiają, że znaki te są impulsywne.

znak zodiaku rak

Wodne znaki to: Rak, Skorpion oraz Ryby
Mają skomplikowaną naturę, a to z kolei prowadzi do tego, że ciężko je rozszyfrować. Są najbardziej uczuciowe ze wszystkich, co sprawia że łatwo je skrzywdzić. Mimo to są troskliwe i opiekuńcze.

Do ziemi przynależą: Byk, Panna oraz Koziorożec
Można je postrzegać jako nieco materialistyczne. Nie bujają w obłokach, lecz twardo stąpają po ziemi. Nie przepadają za zmianami, wolą stabilność. Nie doszukują się drugiego dna, dobrze jest im tak jak sobie postanowią.

Powietrze to: Bliźnięta, Waga oraz Wodnik
Nie należy ich ograniczać. Lubią poczucie wolności. Są nieuchwytni i bywają ekscentryczni. Inteligencja jest ich mocną stroną, ale nie zawsze wychylają się ze swoją wiedzą. Potrafią zaskakiwać ludzi w otoczeniu swoją nieprzewidywalnością.

Horoskop potrafi wpłynąć na różne sfery naszego życia. Kiedy już poznamy specyfikę znaków, łatwiej wówczas o zrozumienie innych, często zupełnie odmiennych od nas osób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here